« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 25. 4. 2024.

Obavijest za učenice, učenike, roditelje i skrbnike o nastavi na daljinu
Autor: Mario Ivić, 16. 3. 2020.

Za sve učenike nastava na daljinu počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine, prema rasporedu i smjenama koje će odrediti MZO i koji će biti objavljen na web stranici škole. Škole u ponedjeljak do 12 sati imaju rok za uspostavu komunikacijskih kanala te će razrednici testirati virtualne razrede.

Za učenice i učenike bit će objavljeni linkovi virtualnih učionica na Teams-u – Office365, no trenutno postoje poteškoće s pristupom stranici. Molimo vas za strpljenje i razumijevanje s obzirom na opterećenost sustava na globalnoj razini. Microsoft u suradnji s CARNET-om radi na što žurnijem otklanjanju poteškoća.

Učenice i učenici će trebati izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali ne u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana, jer se može javiti teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama.
Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.

Sudjelovanje učenica i učenika na nastavi pratit će se kroz njihove aktivnosti u „vitualnom razredu“.

Učiteljice i učitelji će pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice.

Učenice i učenike podsjećamo na obavezu primjernog ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici, što znači da se za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.
Detaljne upute za izvođenje:

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu HRT-a nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan, od ponedjeljka 16. ožujka, u sljedećim terminima u programu pod nazivom
Škola na Trećem:

1. do 4. razred osnovne škole
1. razred osnovne škole             počinje u 8 sati
2. razred osnovne škole             počinje u 10 sati
3. razred osnovne škole             počinje u 13 sati
4. razred osnovne škole             počinje u 16 sati

Sportska televizija  18. ožujka 2020. godine:

5. do 8. razred osnovne škole

Učenice i
učenici

U ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine trebaju pogledati snimljene online materijale prema rasporedu.

U utorak, 17. ožujka 2020. godine također gledaju snimljene materijale i testiraju razrede s predmetnim nastavnicima.

Od srijede, 18. ožujka 2020. godine idu u virtualni razred i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Ukoliko ima poteškoća, zadatke mogu obaviti tijekom dana.

Roditelji

Ako učenica ili učenik nije bila/bio aktivna/aktivan
cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razrednici/razredniku.

Podsjećamo, za sve učenice i učenike online nastava počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020., prema rasporedu i smjenama koje će se objavljivati na mrežnim stranicama škole.
Na mrežnim stranicama škole objavljivat ćemo sve informacije s odgovarajućim rasporedom i poveznicama na virtualne učionice, ne samo prenositi informacije koje šalje MZO, nego i specifičnosti za školu.
Razrednice i razrednik će svaki dan u virtualnim razredima podsjetiti učenice i učenike na dnevni raspored i uputiti ih na sadržaje potrebne za ostvarivanje nastave taj dan.

Svjesni smo da je nastala situacija veliki izazov, stoga sve Vas pozivamo na odgovorno ponašanje, te vjerujemo da ćemo zajedničkom suradnjom i međusobnom podrškom uspješno prevladati nove izazove!

S poštovanjem,

RAVNATELJ